Klimat górskiego kurortu jakim okrzyknięte jest Zakopane znane są nie wyłącznie w naszym kraju, ale również poza granicami już od kilku stuleci. To właśnie Zakopane było miejscem zabawy, relaksu a nawet natchnieniem twórczości znanych artystów. Niepowtarzalny klimat i lokalizacja Zakopanego bardzo sprzyja zarówno aktywnemu wypoczynkowi jak również artystycznej refleksji.

Ze względu na ponad przeciętne walory każdego roku bez względu na sezon odwiedza ten najpiękniejszy kurort górski olbrzymia rzesza turystów. Żeby móc przyjąć tak dużą liczbę przyjezdnych Zakopane poleca im odpowiednio rozbudowaną bazę noclegową. Jeszcze do niedawna oferta obejmującą pokoje prywatne, schroniska młodzieżowe czy pokoje hotelowe aktualnie wzbogacona została o komfortowe apartamenty oraz ośrodki wypoczynkowe. Ich wyposażenie oraz położenie z pewnością jest w stanie zadowolić każdego odwiedzającego Zakopane gościa, bez względu na jego nawet wygórowane potrzeby.

Komfortowa pod względem warunków baza noclegowa usytuowana jest zarówno w cichych okolicach miasta jak również przy tętniącym gwarem towarzyskim Krupówkach.

Wielbiciele jazdy na nartach, mogą liczyć na miejsca noclegowe w bliskiej okolicy wyciągów narciarskich a fani górskich wspinaczek mają możliwość przebierać dowoli w ofertach z okolic Kościeliska.

Oferta bazy noclegowej jaką poleca współczesne Zakopane nie ogranicza się tylko do zagwarantowania odpowiednich warunków lokalowych, ale również ogromu atrakcji, które uprzyjemniają wczasy. Goście luksusowych apartamentów czy komfortowo wyposażonych ośrodków wypoczynkowych mogą korzystać w wielu przypadkach z sauny, salonu Spa czy krytej pływalni. Na smakoszy góralskiej kuchni czekają restauracje, w których spożywaniu zaserwowanych potraw towarzyszy lokalna muzyka przez góralskie kapele.
.