Jagody acai rosną jedynie w lasach Amazonii.

Ich działanie prozdrowotne oraz odchudzające znane są ludziom na całym świecie.

Rzecz jasna sprowadzenie tych małych owoców do naszego kraju nie jest realne, stąd skutecznie zastępuje się je suplementami na bazie jagód, bądź ich sokiem.

Jakie właściwości posiada?


prise de masse musculaire ou seche


Rozważania na temat soku z jagód acai dowiodły i potwierdziły wiele właściwości tego owocu. W głównej mierze odnoszą się one przeciwdziałaniu wielu schorzeń, ale i działanie wspomagające w ich leczeniu. Oczywiście głównie słyną ze wspomagania utraty wagi. Sok z jagód zawiera 12 polifenoli, które odpowiadają między innymi za pracę układu krwionośnego człowieka. Zatem pozwalają uniknąć zawału serca, choroby wieńcowej, miażdżycy.

Antyoksydanty, które także odszukać można w jagodach opóźniają przebieg starzenia i walczą z wolnymi rodnikami. Znajduje się tam więcej, aniżeli w uważanych za lidera winogronach. W jagodach znaleziono 29 kwasów nienasyconych, łącznie z Omega 6 i Omega 9 – pozwalają one redukować niedobry cholesterol. Dla aktywnych fizycznie owoce te również mają znaczenie. Zawierają bowiem ogrom aminokwasów – oddziaływują na jakość i siłę mięśni. Białko działa przy tym na jakość skóry, włosów i paznokci.

Dodatkowo sok podnosi energię.

Składniki owoców acai mają też wpływ na obniżenie ryzyka wystąpienia nowotworów, choroby Alzheimera, osteoporozy i wielu innych schorzeń. Zalet acai jest mnóstwo.

Wypada wprowadzić do dotychczasowej diety te dobroczynne jagody, w każdej formie, by cieszyć się nie tylko zdrowiem, siłą, witalnością lecz także szczupłą sylwetką.

Indianie z Ameryki Południowej stosują jagody od stuleci i cieszą się długim życiem, krzepą i atrakcyjnym wyglądem..