Według opinii naukowców oraz lekarzy jak również osób stosujących ekstrakt z Jagody Acai jego niezwykle właściwości przyspieszają proces odchudzania się. Dzięki zawartości podwyższonej ilości witamin, soli mineralnych i składników czynnych w tej znanej i cenionej już od stuleci za medyczne działanie rośliny przez ludność zamieszkującą Lasy Amazonii już od pierwszych dni stosowania zauważyć można rezultaty rozpoczętej kuracji.

Zawarte w ekstrakcie z jagód Acai składniki przyspieszają procesy metaboliczne odbywające się w naszym organizmie, co w wyniku sprzyja spalaniu się nadmiaru nagromadzonego tłuszczu. Ponadto ograniczają pojawianie się gwałtownego głodu , który jest efektem szybkiego spadku poziomu cukru w stężeniu krwi. W związku z tym, że owoce Acai posiadają w swoim składzie tak szalenie cenne dla naszego organizmu oksydanty ich zażywanie stymuluje wydalanie szkodliwych dla zdrowia toksyn. Następną zaletą tej amazońskiej rośliny jest wpływ na obniżanie poziomu złego cholesterolu we krwi.

Osoby, które regularnie przyjmują suplementy diety z ekstraktem z jagód Acai potwierdzają zwiększony przypływ energii, co ogranicza stan przemęczenia często towarzyszący w czasie diet odchudzających.

Jeszcze nie tak dawno mało znany na ternie Europy ekstrakt z jagód Acai we współczesnych czasach można dostać na rodzimym rynku pod postacią preparatu Jagódka.

Nie tylko przeprowadzone badania kliniczne, ale głównie opinie osób, które przetestowały ten wyjątkowy środek jednoznacznie jego skuteczność w diecie odchudzającej. Stosowanie tego wyjątkowego preparatu zgodnie z zaleceniem producenta ze względu na naturalne pochodzenie składu nie przynosi żadnych efektów ubocznych i jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia.

.