Produkowanie technologicznych urządzeń do oczyszczalni ścieków to najważniejsze zadanie, jakie stawia sobie za cel przedsiębiorstwo Montech. Pomimo tego skupia na produkcji się także odmiennych towarów wysoko wyspecjalizowanych, które służą do ochrony środowiska naturalnego.

Urządzenia, w jakie da się zaopatrzyć się w Montech, to urządzenia oddzielające nieczystości w stanie stałym i stanie płynnym (prasa filtracyjna różnego rodzaju), odwadniające, służące do transportu, sprawdzające się przy higienizacji osadów ściekowych i inne.
Prasa taśmowa to nowoczesna technika przeznaczona do szczegółowego odwadniania osadów każdego typu z małych i średniej wielkości komunalnych oczyszczalni ścieków, z punktów uzdatniania wody oraz z wytwórni przemysłu, takich jak mleczarnie czy zakłady papiernicze. Taki typ maszyny w firmie Montech oferowany jest w kilku gatunkach. Maszyna wyposażona jest np.

w dozownik obrotowy, dwa motoreduktory, a wykonana została całaze stali kwasoodpornej. Prasa komorowa szczególnie przydaje się przy odwadnianiu niebezpiecznych nalotów, bo odfiltrowuje zanieczyszczone elementy w stanie stałym od stanu płynnego. Ich największe zastosowanie jest zauważalne w przemyśle spożywczym, cukierniczym, medycznym, piwowarskim, warzywno-owocowym itd. Firma Montech ma możliwość zagwarantować efektywność działania urządzenia: 30% w oczyszczalniach komunalnych i 80% w przemysłowych. Ze względu na to, że osady ze ścieków są sporym problemem dla działalności oczyszczalni, aby je unieszkodliwić, stosuje się specjalną metodę, jaką okazuje się higienizacja osadów. Opiera się ona na mieszaniu ich z wapnem albo innymi składnikami o charakterze higienizującym. Montech oferuje sprzęty takiego typu o wydajności od 1m3/h do 60m3/h. Są zbudowane z: zbiornika komponentu higienizującego, dozownika komponentu higienizującego, przenośnika, mieszalnika. Specjalizacje firmy powiększają się, a przez to jest ona w stanie zwiększyć zakres swojej aktywności na rynku. Podejmuje się także budowy, rozbudowy, przebudowywania oczyszczalni ścieków zlokalizowanych w miastach lub gminach.

Wachlarz propozycji jest naprawdę szeroki, dlatego warto skorzystać z doświadczenia w branży, jakie proponuje firma Montech..