Laptop składa się z klawiatury i ekranu, i tak zwanej dotykowej myszki, jaka to niemniej jednak nie ma nic wspólnego z sztampową myszą komputerową. Można jednak podłączyć oraz taką do portu w urządzeniu oraz powinna ona zadziałać. Co do samej klawiatury to należałoby tu nadmienić, że klawisze do laptopa są bardzo delikatne i wskutek tego należy się z nimi obchodzić ostrożnie.

Jeśli niemniej jednak już przydarzy się defekt zazwyczaj zaleca się ingerencję osobistą ponieważ całe przedsięwzięcie nie wymaga nadzwyczajnych zręczności. Jeżeli zniszczeniu uległ jeden, lub kilka klawiszy należałoby spróbować je wymienić.

Koszt będzie tu niższy, aniżeli gdybyśmy musieli kupić nową klawiaturę. Należy tutaj niemniej jednak uwzględnić miarodajną zależność. Kupując jeden, czy dwa klawisze wybitnie ważne jest to, ażeby po taki komponent wybrać się osobiście i sprawić przyciski. Są one dosyć łamliwe i w trakcie transportu kurierskiego, jeżeli nie będą należycie zabezpieczone mogą ulec uszkodzeniu. To co niemniej jednak bardziej ważne, to fakt, że kupując pojedyncze klawisze do laptopa, za sam produkt zapłacimy mniej, aniżeli za jego przesłanie. Jest to charakterystyczny paradoks, od którego w przypadku przesyłki kurierskiej nie da się uciec. Warto zatem spowodować, czy nie ma się jakiejś starej klawiatury, skąd wolno by taki klawisz wymontować.

Jest jeszcze sprawa dobrego dopasowania. Są rozmaite zawiasy i rozmaite uchwyty pod klawisz i przed wymianą (czy tym bardzie zakupem) należy wnikliwie sprawić całe rozwiązanie. Na dodatek przed wymianą większej ilości klawiszy, trzeba w jakiś sposób móc się zasugerować (np. robiąc wcześniej zdjęcie), jaki to był układ tychże klawiszy przed demontażem, tak ażeby potem poprawnie je przyporządkować..