Najlepsze lokale stylizowane na pizzerie powinny być nie tylko osobliwe i urocze, ale również komfortowe. W największym stopniu gustowne Pizzerie, muszą posiadać nieszablonowy urok. Takie restauracje powinny specjalizować się w oryginalnych przepisach. Menu winno być dogłębnie dobrane, nie może być za dużo bezużytecznych przepisów, by kontrahenci nie mieli utrudnionego wyboru.

W eleganckich restauracjach powinny być podawane również napoje nie jedynie zimne, ale także kawa- najlepiej wielu typów, albowiem nie każdy ubóstwia tylko kawę sypaną, parzona po turecku- herbata, lub drinki.

Można by było do takiej pizzerii dołożyć odrobinę orientalnych potraw, takich jak rozmaite sałatki, kebab, komplety obiadowe, jakie będą obejmowały inne składniki niż standardowe - sprawdź pizza Poznań. Każda pizzeria ma swój własny repertuar. Niemniej jednak nie można mówić o wyłączności, ponieważ większość lokali ma podobny zestaw menu do siebie. Niezmiernie specyficzne są pizze typu hawajska, funghi oraz inne. Pizze z reguły w składzie obejmują ser, sos pomidorowy, który smarowany jest pod spód składników, pieczarki, szynkę. W innych pizzach wykorzystuje się mięso mielone, kurczaka, ananasy, brokuły, pomidory, cebulę. Perfekcyjne połączenie pizzy, to ogrom analogicznych smakowo elementów. Takich jak cebula, pomidor, bazylia, szynka, boczek oraz inne. Bardzo często dodaje się do pizzy oregano, które jest nadzwyczaj wymowną przyprawą. Jest mocna w smaku oraz zapachu, ale przyzwoicie przyprawia ciasto i kompozycje..