Owoce przypominają z wyglądu borówkę amerykańską, smakują identycznie jak jagody, z nutką czekolady.

W jagodach znajduje się ogrom składników odżywczych, stąd tak chętnie stosuje się je w zmniejszaniu wagi. Przede wszystkim dzięki związkom fenolowym, które zawiera sok z jagód.

Oprócz tego są obfite w antyoksydanty, wspomagające wytrzymałość i spowalniają przebieg starzenia, aminokwasy egzogenne, witaminę A i C, lipidy, w ilości takiej samej jak w oliwie z oliwek, a także błonnik pokarmowy wykorzystywany w procesach trawienia. To naturalnie błonnik wpływający na przemianę materii uznany bywa za pożądany w diecie redukującej mase ciała.

Acai podwyższa poczucie najedzenia, stąd łatwiej kontrolować ilość no i wartość spożywanych w trakcie diety dań.
acai beeren mus

Opinie ludzi jedzących jagody acai są przeważnie dobre. W szczególności w odniesieniu do odchudzania. Przy dobranej diecie i takiej suplementacji, aktywności fizycznej podkreślano przyrost energii, więc szybsze osiągnięcie pożądanej sylwetki. W naszym kraju owoce acai można dzisiaj kupić nie tylko w Internecie, ale sklepach stacjonarnych z dodatkami do diety czy zdrową żywnością. Przewaznie maja formę kapsułek albo soku. Dostępne mogą być również w różnorodnych połączeniach, np. z l-karnityną albo guaraną, zieloną herbatą itp. Jak widać urozmaicanie diety owocami ma znaczny wpływ na zrzucenie nadmiernych kilogramów, w stosunkowo krótkim czasie.

Ale bez poprawy dotychczasowego trybu życia, odżywiania nic z tego nie będzie..