Akcesoria aranżacyjne to te wszelkie elementy, które mają na celu upiększenie pokoju dziecinnego.

To właśnie dzięki temu jest tam ładnie, przyjemnie i dzieci z przyjemnością spędzają tam czas. Aby móc wykonać dodatki trzeba wiedzieć jaki motyw newralgiczny ma posiadać taki pokoik. Dopiero wtedy wolno dobierać resztę.

Oczywiście wolno to zrobić samodzielnie jak również z pomocą projektanta.

W tym drugim przypadku jest to łatwiejsze, prędsze, ale droższe. Tudzież samodzielna dekoracja pozwala to bardziej docenić oraz zobaczyć co najbardziej pasuje. Niektóre dzieci są już na tyle duże pomagają swoim rodzicom w takich pracach.

Do najbardziej znanych dodatków można zakwalifikować kwiaty, malunki na ścianach, ozdoby okolicznościowe, gadżety strojne jak też narzuty na pościel lub zadbane strojne poduszki. Taka aranżacja jest tak samo zrealizowana, jak do innych pokojów z tym że tu jest bardziej barwna i pogodna. Akcesoriami mogą być również sztuczne zwierzaki jak też lalki czy misie. Akcesoria powodują że dzieci maja wrażenie jakby ich marzenia stały się rzeczywistością. Jest to niezwykle ładny widok kiedy widać całkowitą aranżację z dodatkami w pokoju. Te dodatki wolno modernizować w zależności od pory dnia, okoliczności czy stanu portfela. Jeśli rodzice mają zdolności rękodzielnicze wtenczas dużo z nich będzie niezmiernie osobistych. Pomysł na akcesoria można też poszukać w świecie zewnętrznym. Inspiracji dostarczają książki, czasopisma, bajki, Internet jak także aranżacja pokojów sąsiadów lub znajomych. Nieraz wystarcza tylko drobne zmiany aby pokój został odnowiony i wyposażony w akcesoria..