Jedną z czynności przy użytkowaniu klawiatury w laptopie ma okazję okazać się wymiana klawiszy. Nie jest to, co prawda częsty manewr i w zasadzie mowa tu o działaniu będącym powodem niepożądanego skutku. Uszkodzenie takie ma okazję się zdarzyć i najczęściej jest to jakaś mechaniczna usterka. Jeżeli chodzi o klawisze do laptopa to możliwa jest ich wymiana.

Zarówno wszelkich, jak i każdego z osobna. W Internecie jest wiele tego typu propozycji. Dużo tu zależy od rodzaju uszkodzenia. Jeśli na przykład klawiatura taka się zaleje i przyciski nie będą łączyć to w zasadzie najprawidłowiej jest kupić nowiutką klawiaturę. Jednakże w pewnych sytuacjach należałoby zaoszczędzić te przysłowiowe „kilka groszy” i spróbować samemu taką usterkę usunąć. W tym celu należy zdjąć część, czy też także wszelkie klawisze. Manewr ten jest dość prosty.

Wypada tu się posłużyć jakimś delikatnym przedmiotem do podważenia klawisza, uważając przy tym, żeby go nie uszkodzić.

Pozostałe będzie już łatwiej wyjąć. Wówczas to wolno osuszyć zarówno płytę, jak i każdy klawisz z oddzielna, wyczyścić ją na sucho (nie zostawiając jakichkolwiek paprochów) i zainstalować klawisze na nowo. Klawisze do laptopa nie różnią się praktycznie od tych z klawiatur do komputerów stacjonarnych. Są to właściwie trzy komponenty, a wobec tego mocowanie, gumka oraz sam klawisz. Jeżeli wymieniamy taki przycisk, wypada uprzednio spowodować, czy wszystko będzie pasować do mocowań pod klawiszami. Wolno zakupić zarówno klawisz, jak i samo mocowanie. Tu należy się zorientować jaka jest propozycja danej firmy. Ma prawo być tak, że otrzymamy dwa typy różnych mocowań do tego samego klawisza..