O urządzenie, jakim to jest laptop trzeba dbać a wtedy ma okazję nam służyć dłużej. W tym wypadku nie chodzi wyłącznie o ochronę przed uderzeniem, upadkiem, ale też o jego czystość. To niejako zaświadcza o użytkowniku takiego komputera. To co jest tu oczywiste to fakt, że w najwyższym stopniu są w tym wypadku eksploatowane klawisze do laptopa, a wobec tego ogólnie pełna klawiatura. Należałoby tutaj nieraz poświęcić parę chwil na wyczyszczenie wszelkich klawiszy.

Wydaje się to dosyć prostym zadaniem, ale jednakże warto tu skorzystać z paru rad. Wiadomym jest, że do tego celu wypada się posłużyć jakimś płynem.

Wodę się raczej odradza, po za tym należy pamiętać o tym, by takiej klawiatury nie zalać. W tym celu najpoprawniej posłużyć się małym pędzelkiem.

Może to być pędzelek z farbek, czy nawet jakiś z kosmetyczki, jednak naturalnie uprzednio oczyszczony.

Włosie takiego pędzelka trzeba nasączyć oraz najprzyzwoiciej w tym celu posłużyć się schematycznym zmywaczem do paznokci na bazie acetonu.

Takie klawisze do notebooka są w stanie się poplamić od palców, nawet jeżeli utrzymuje się higienę dłoni, a poza tym będą się pylić, jeżeli na przykład nie przykryjemy ich tkaniną czy folią. Wtedy to wypada skorzystać z suchej, bądź też odrobinę wilgotnej ściereczki, by wyeliminować zabrudzenia, kurz w szczególności. Następnie wspomnianym nasączonym pędzelkiem oczyszczamy każdy klawisz oraz wszelkie pozostałe zakamarki. Po tym warto jeszcze czystą, suchą ściereczką wypolerować każdy klawisz. Pędzelek jest tu o tyle potrzebny, że wolno nim dotrzeć do miejsc, gdzie ściereczką nie damy rady. Aceton oraz polerka sprawią, że klawiatura będzie czyściutka, uzyskamy przy tym połysk, blask klawiszy oraz będzie ona wyglądać jak oryginalna.
.
Strona www:

<< Poprzedni
Następny >>