W internecie wolno odnaleźć co najmniej kilkanaście przepisów na diety odchudzające. Każda rządzi się kompletnie innymi zasadami a po wszystkich wolno osiągnąć także inne rezultaty. Warto w następstwie tego dowiedzieć się, które plany żywieniowe radują się największą popularnością i czy ich zastosowanie jest w pełni bezpieczne dla ogólnego stanu zdrowia. • Dieta Dukana - doktor Dukan to fachowiec, który po wielu latach badań wiedzionych nad nadwagą oraz otyłością doszedł do wniosku, że funkcjonalnym sposobem na redukcję masy ciała ludzkiego ma okazję być białko.

Jego dieta wobec tego opiera się w głównej mierze na wzmożonej ilości jedzonego każdego dnia nabiału.

Rezultaty, zdaniem fachowców i osób stosujących, są w rzeczy samej imponujące. Tu jednak wiele do życzenia w tym zakresie pozostawiają efekty uboczne, do których zalicza się chociażby dysfunkcja nerek. • Dieta 1500 kcal - optymalna, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, dieta polegająca na zapewnianiu do organizmu ludzkiego znacznie mniejszej ilości energii, niż wynosi codzienne zapotrzebowanie dojrzałego człowieka. Są również inne formy w obrębie tego planu żywieniowego. Mowa tutaj między innymi o diecie 1200 i 1000 kcal. W obydwu przypadkach jest to jednakże głodówka, która niczym nie przypomina zdrowego odchudzania.

Przy diecie 1500 kcal nie pojawiają się żadne istotne efekty uboczne, które mogłyby zagrażać życiu a jako bonus osoby wykorzystujące uzyskają pełne nasycenie! Co to oznacza? Przy tym planie żywieniowym nie odczuwa się głodu.

Jest jeszcze wiele innych rodzajów diet, jednakowoż to te dwie powyższe radują się najogromniejszą popularnością również wśród ludzi wykorzystujących, jak oraz pośród ekspertów..