Rozpoczynając nową działalność gospodarczą najczęściej nie mamy zbyt dużo wolnych środków pieniężnych, aby pozwolić sobie na firmowy samochód. Bywa że nawet gdy Twój budżet pozwala na kupno auta warto jednak pomyśleć o sfinansowaniu tego zakupu w ratach a pozostałą gotówkę wykorzystać na inne potrzeby. Biorąc pod rozwagę zakup w formie ratalnej możemy brać pod rozwagę kredyt w banku na samochód albo leasing samochodowy. Czym więc różnią się te dwa możliwości? Które będzie bardziej opłacalne dla Ciebie? Leasing na firmowy samochód jest finansowaniem bardzo często wybieranym przez przedsiębiorstwa. Umożliwia wiele oszczędności oraz zaliczenie do kosztów podatku vat. Warto pamiętać, że Vat może być odliczany dwukrotnie.

Przy opłacaniu raty leasingowej i przy zakupie auta po wygaśnięciu leasingu.

Również cała procedura wzięcia auta w leasing jest dużo szybsza i mniej wymagająca. Należy jednakże pamiętać, że pojazd wzięty w leasing nigdy nie będzie naszą własnością lecz tylko i wyłącznie będziemy jego użytkownikami.

kalkulator leasingowy pko
Natomiast jeśli zapytasz o pożyczkę, sama procedura przyznania nam go jest dużo bardziej rygorystyczna i w dużej mierze zależy od naszej zdolności kredytowej. Przyznanie kredytu i spłacenie go oznacza tutaj, że samochód, który spłacaliśmy po oddaniu ostatniej należnej raty jest już naszą własnością.

Jednoznacznej odpowiedzi na zapytanie, co będzie bardziej opłacalne: kredyt samochodowy czy leasing na samochód firmowy nie ma.

Przy każdej formie znajdujemy fakty przemawiające za i przeciw. Opłaty leasingu a także kredytu dla firmy na samochód są niewątpliwie zbliżone do siebie.

Wybór opcji finansowania zależy indywidualnie od zapotrzebowania konkretnego przedsiębiorcy..
<< Poprzedni
Następny >>