Na sklepowych pułkach można zobaczyć naprawdę dużą liczbę różnego typu kranów, przez co długo nie można się zdecydować jaki wybrać. Co więcej na rynku artykułów sanitarnych wciąż ukazują się nowe projekty kranów oraz baterii umywalkowych. Niestety choćby najbardziej nowoczesny kran może dostarczyć nam sporo kłopotów w obsłudze, dlatego trzeba wiedzieć jakie są krany, a co za tym idzie jaki rodzaj baterii i która pasuje najlepiej.

W rzeczywistości są tylko trzy podstawowe rodzaje mieszadeł z własnymi wadami jak również zaletami.

Wybierając baterię, powinno się pamiętać o podstawowym celu tego urządzenia: ma dobrze wymieszać strumienie ciepłej i zimnej wody.

Wylewka może być krótka lub długa, mieszanie wody może odbyć się za pomocą dźwigni albo kurków. Wybór zależy od użytkownika. Instalacja kranu jedno uchwytowego tak właściwie nie potrzebuje jakiś wyjątkowych umiejętności.

Jednak nie każdy umie sobie poradzić z niby tak oczywistą rzeczą jak montaż kranu.

Jeżeli ktoś nie ma odpowiednich umiejętności jak również narzędzi, to lepiej zlecić to zadanie hydraulikowi. Tego typu fachowiec może również pomóc przy doborze kranu, dzięki temu możemy mieć pewność, że zakup będzie udany zaś jego montaż przebiegnie sprawnie oraz bez żadnych problemów. Wszelkie instalacje urządzeń sanitarnych zawsze jest lepiej zlecić osobie, która ma na ten temat pojęcie oraz pozyskała właściwe doświadczenie. Czasem nawet tak banalna rzecz jak instalacja kranu potrzebuje pomocy specjalisty. Zatem zawsze należy posiadać nr telefonu hydraulika pod ręką, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać. .
Strona:: Który Hydraulik Poznań?