Kiedy nadchodzi czas wakacji, wielu z nas zaczyna zastanawiać się, dokąd najlepiej wybrać się na wczasy. Ciekawym pomysłem na wczasy zarówno z najbliższymi, jak i z partnerem jest wycieczka w góry. Jak się do niego odpowiednio przygotować? Podstawą bagażu, który planujemy zabrać w góry są oczywiście odpowiednie buty. To one decydują, w jakim stanie nasze nogi zakończą wyjazd. W góry raczej nie powinno się zakładać nieużywanych wcześniej butów. Może się okazać, że uciskają stopy i na wiele godzin spaceru nie są wcale komfortowe. Jeżeli nie masz odpowiednich obuwia na wyprawę w góry, wybierz się na zakupy odpowiednio wcześniej.

Będziesz miał trochę czasu, aby rozchodzić nieużywane buty. Na górskiej ścieżce bez wątpienia sprawdzi się wygodny plecak.

Musi mieć możliwość regulacji szelek.

To sprawi, że kręgosłup nie będzie zbyt mocno obciążony. Szelki muszą być także dość szerokie, żeby nie wpijały się w ramiona. Kiedy wybierasz się w góry, warto pamiętać, że temperatura na górskich szczytach w jednej chwili może się zmienić. W torbie dobrze mieć uszykowane ubrania na każdą pogodę. Konieczne będą ubrania przeciwdeszczowe.

Sprawdzi się tu duży nieprzemakalny płaszcz. Niezależnie od temperatury w chwili wyjścia w trasę, warto wziąć ze sobą coś cieplejszego oraz czapkę. Równie ważne jest chronienie głowy przed słońcem, jak i chłodem. Na górską wyprawę koniecznie zabierz lekkie, pożywne jedzenie i zapas wody. W każdej chwili możesz zgłodnieć. To bardzo ważne, aby w czasie wycieczki nie paść z głodu.

.