Urodzenie się małego dziecka najczęściej powoduje ogromne zmiany w życiu jego rodziców. Dowolne dotychczas spędzanie czasu ulega sporym zmianom. Wyjścia do klubów, spotkania z przyjaciółmi czy wieczorne imprezy szybko stają pod znakiem zapytania.

Minie trochę czasu zanim za tym zatęsknisz.

Znacznie prędzej zaczniesz zastanawiać się, jak powinien mijać twój dzień, aby nie paść ze zmęczenia. Często powtarzana zasada mówi: śpij, gdy dziecko śpi. Wiele matek ironicznie dodaje do niej: gotuj gdy niemowlę gotuje i sprzątaj, kiedy ono sprząta. Nie należy jednak podważać tego porzekadła. W pierwszych miesiącach po porodzie to właśnie noworodek powinien być najważniejszy. Spróbuj poświęcić mu jak najwięcej swojego czasu. Nie martw się wczorajszymi naczyniami w zlewie czy nieumytą podłogą w łazience.

Wszystkie domowe czynności mogą zostać odłożone na później. Maleństwo jest teraz najważniejsze.
tani ultrasonograf
Pogódź się z faktem, że noworodek będzie chciał spędzać prawie cały dzień z mamą. Powinnaś zapewnić mu poczucie bliskości. Nie zdziw się, jeśli niemowlak będzie bez przerwy chciał jedzenia. W pierwszych dniach na świecie maleństwo nie ma jeszcze regularnych odstępów między codziennymi posiłkami. Może więc zdarzyć się, że jednego razu odstęp wyniesie nawet trzy godziny, a następnie dziecko będzie chciało o jedzenie co pół godziny. Podstawową zasadą, jaka powinna rządzić życiem świeżo upieczonej matki jest nieplanowanie dnia. Przy nieregularnym rytmie dobowym malucha każdy plan może być nie do spełnienia. Jeśli weźmiesz sobie na głowę za dużo obowiązków, szybko możesz sfrustrować się, gdy nie uda ci się ich spełnić.

Jeśli masz siłę, możesz zająć się spełnianiem domowych obowiązków w czasie snu malucha.

Wtedy ucieszysz się z wykonanego zadania, zamiast bez potrzeby się denerwować. Nie martw się, kiedy na początku opiekowanie się o maleństwo będzie dla ciebie za trudne.

Wprawa przychodzi z czasem..