Stłuczki samochodowe to zazwyczaj zdarzenia losowe, które mogą przydarzyć się wszystkim. Musimy pamiętać, iż procedury podczas tego rodzaju zdarzenia wyglądają inaczej, bo zależy to od państwa, w jakim przebywamy. W Anglii, tak samo jak w Polsce, w razie wypadku powinno się przede wszystkim zachować spokój i wymienić się danymi osobowymi z innym uczestnikiem zdarzenia. Wypadek samochodowy w UK – odszkodowanie Każdy, kto doznał uszczerbku na zdrowiu podczas kolizji może starać się o rekompensatę. Osoby mające prawo do tego to głównie kierowca auta (jeśli wypadek nie był z jego winy), pasażerowie (nawet, gdy wypadek był z winy kierowcy), osoby potrącone, najbliższa rodzina – w przypadku śmierci. ZDJECIE2 W UK możemy postarać się o odszkodowania z tytułu na przykład zwrotu kosztów renowacji auta, powstania szkód fizycznych bądź urazów natury psychicznej lub też całkowitego zwrotu kosztów za leczenie (można wnosić również o rentę, kiedy uszczerbek na zdrowiu jest nieodwracalny).

Ważne jest, aby od zdarzenia nie minęły trzy lata. Wypadek samochodowy w Szkocji – co trzeba wiedzieć Jeśli dojdzie do kolizji, zawsze trzeba skorzystać z pomocy lekarza – nawet, jeśli czujemy się dobrze i wypadek nie wyglądał bardzo groźnie.

Podstawą jest więc wizyta w szpitalu lub u swojego lekarza rodzinnego – także, gdy na początku nie odczuwamy niepokojących objawów (mogą wystąpić później). Kiedy sytuacja staje się kryzysowa, powinno się szybko wezwać pogotowie. W Szkocji trochę inaczej prezentuje się procedura obowiązkowa przy tego rodzaju wypadku. Tutaj o winie oraz odpowiedzialności za zdarzenie zadecyduje zakład ubezpieczeniowy, w zgodzie z firmą prawniczą, jaka sprawę prowadzi. Starajmy się zatem wybierać profesjonalną i godną zaufania firmę ubezpieczeniową. Poza tym, firmę ubezpieczeniową trzeba powiadomić o każdym wypadku – nawet, jeżeli jest to niewielka stłuczka i nie trzeba wzywać policji. Informacje, jakich będziemy potrzebować na miejscu wypadku to przede wszystkim wszystkie dane pasażerów, określenie marek, modelu i numerów rejestracyjnych aut, szczegóły dotyczące ubezpieczenia.

Warto zdobyć także dane do kontaktu świadków wypadku, narysować plan wypadku, wziąć pod uwagę na warunki atmosferyczne, niezbędne jest zrobienie zdjęć samochodów..
Zobacz:
Odcienie oraz akcesoria w pokoju dziecięcym
Te tabletki gwarantują zmniejszenie nadmiaru kilogramów na zawsze
Przelewy w banku oraz karty
Moda - bieżące style