Walkę z nadwagą należy zapoczątkować od rozplanowania właściwie skonstruowanej diety. Trzeba mieć na uwadze, iż najczęstszą przyczyną otyłości jest przejedzenie, czyli podawanie sobie w posiłkach zbytnio pokaźnej wartości energetycznej w korelacji do zapotrzebowania naszego ciała, oraz brak ruchliwości fizycznej, która stymuluje naszą przemianę materii. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką. Powinna szczególnie polegać na podawaniu wszystkich potrzebnych wartości odżywczych. Należy dlatego wdrożyć do własnego życia też gimnastykę. Naszą uwagę powinniśmy skupić zarówno na budowie masy mięśniowej, jak i na gimnastyce cardio, które zezwalają w ekspresowym tempie na zgubienie tkanki tłuszczowej. Dodatki mogą być naszą specjalną receptą w bitwie z nadprogramowymi kilogramami.

Są to suplementy, które przynoszą potrzebnych dla naszego samopoczucia elementów odżywczych takich jak witaminy, minerały, preparaty wspomagające walkę z nadwagą czy odżywki białkowe.

W przypadku niedoboru czy też powiększonego popytu wynikłego z natężonej aktywności ruchowej warto sięgnąć po uzupełniającą suplementację.

Jeżeli z kalkulacji wynika, że w pobieranym przez nas jedzeniu występuje brak kalorii należy sięgnąć po odżywkę z lekko przyswajalnymi cukrami. Natomiast w razie niedoborów białka w diecie musimy ulokować pieniądze w odżywkę proteinową, która dopomoże nam w nabyciu masy mięśniowej. Jest to w pełni bezpieczny dla nabywcy produkt. Jako artykuł spożywczy winien odznaczać się niektórymi wartościami oraz spełniać ściśle określone zasady, aby być wprowadzonym do użytkowania.

W Polsce dodatki diety do obrotu dopuszczane są poprzez zdanie Głównego Inspektora Sanitarnego. Gdy powyższe metody nie spełniają oczekiwanego wyniku lub też nie mamy czasu na godziny spędzone na siłowni możemy sięgnąć po tabletki na odchudzanie.

Na rynku jest wiele ogólnodostępnych tego typu środków.

Pokazują one przeróżne reakcje w zależności od ich receptury.

Przeważnie zasadniczymi komponentami zastosowanymi w lekarstwach są kwas linolowy, błonnik, lub chrom. Oprócz tego wykorzystuje się lekarstwa na bazie kofeiny, L- karnityny czy też kwasu linolowego.

Są to zwykle substancje pochodzenia naturalnego, które wykazują cechy intensyfikujące metabolizm czy też angażujące się w gospodarkę wodną organizmu..