Jeżeli wiesz, co to jest dietetyka i reguły zdrowego odżywiania się, to znaczy, że dbasz o własne zdrowie. Odpowiednia i zdrowa dieta niesie pomoc w terapii wielu schorzeń i ma bardzo duży wpływ na formę naszego organizmu i zdrowia. Nasza dieta powinna być wieloelementowa w taki sposób, by nie występował w niej ani nadmiar, ani też niedobór elementów odżywczych.

Poniżej zostanie przedstawionych parę tematów które wiążą się z odpowiednią dietą, przy niektórych schorzeniach.

Diabetycy powinni omijać naddatku łatwo przyswajalnych przez ciało cukrów, gdyż to właśnie ich nieprawidłowe kontrolowanie wpływa na pojawienie się tego choroby.Osoby uczulone winny omijać produktów, w których zawierają się składniki uczulające ich jak: kakao, mleko, orzechy oraz tak dalej. Osoby źle odżywione powinny zagwarantować organizmowi sporą ilość białka, zaś osoby z niewydolnością nerek nadmiaru protein muszą unikać.

Ci, którzy mają kłopoty ze wzrokiem powinni wyposażyć własny organizm w jedzenie zawierające duże dozy witaminy „A”. Tym, którym sen z powiek spędza nieładna cera poleca się dania zaopatrzone w beta-karoten oraz witaminę „E”. W ostatnich czasach eksperci odkryli, że jest również zbawienny wpływ prawidłowego odżywiania się w schorzeniach nowotworowych. Jak się okazuje wiele substancji antynowotworowych znajduje się w niektórych roślinach. Chociaż stan błogosławiony nie jest chorobą, to trzeba tu nadmienić też o diecie pań w ciąży, które winny spożywać dużo witamin, a wiadomym jest największą ilość tych składników zawierają owoce oraz jarzyny. Powinniśmy wiedzieć o jednej zasadniczej rzeczy, że nasz zdrowy i piękny organizm nie jest wyłącznie kwestią genów, lub upiększających działań, lecz zależy on również od urozmaiconego jadłospisu..