Położona na Wzgórzu Koneckim Sielpia ze względów geograficznych i bardzo atrakcyjnych terenów uznawana jest za Perłę ziemi świętokrzyskiej na tle lokalnych ośrodków letniskowych. Sielpię usytuowaną tuż przy zalewie Czarnej Koneckiej w sąsiedztwie lasów sosnowych charakteryzuje specyficzny mikroklimat, który jest rezultatem roztaczających swój zapach olejków sosnowych. Sprzyja on przede wszystkim osobom cierpiącym na wszelkiego rodzaju schorzenia dróg oddechowych. Na turystów , którzy zwiedzają Sielpię czeka nieźle urozmaicona baza noclegowa. Oprócz prywatnych pokoi mają do dyspozycji domki letniskowe o wymaganym standardzie wyposażenia zlokalizowane w lesie tuż przy plaży akwenu. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu gwarantują nie jedynie wygodne warunki lokalowe, ale również wiele atrakcji, które uprzyjemniają spędzenie czasu nawet podczas deszczowych dni.Sielpia z bardzo urozmaiconym zapleczem rekreacyjnym to idealne miejsce na urlop z dala od codziennego zgiełku zarówno dla małych dzieci jak i osób starszych.

Turyści mogą wypoczywać na zadbanej plaży i zażywać kąpieli w Zalewie.

Ośrodek wypoczynkowy to dodatkowo doskonała baza wypadowa dla osób, które cenią aktywną formę urlopu.

Z Sielpi można między innymi zrobić wycieczkę do Bałtowa, by tam zwiedzić jedyny w swoim rodzaju Park Jurajski bądź do Jaskini Raj znajdującej się w okolicy Chęcin, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych form przyrodniczych w Polsce.


Wyjazd do Sielpi to wyśmienity sposób na udany wypoczynek dlatego planując nadchodzący wielkimi krokami letni urlop, warto już zastanowić się nad rezerwacją jednego z domków letniskowych znajdujących się w przepięknej okolicy Zalewu Czarnej Koneckiej..
<< Poprzedni
Następny >>