Od kiedy Polska została członkiem UE, tanie linie samolotowe zaczęły oferować coraz to nowe połączenia z naszego państwa. Dzięki temu współcześnie możemy podróżować w obrębie Europy znacznie wygodniej, szybciej, oraz taniej.

W okresie letnim młodzi podróżni ochoczo wykupują wycieczki do popularnych kurortów, lecz nie każdy z nas może sobie wywalczyć dłuższy urlop w pracy.

Dla takich osób idealną opcją będzie city break. Taki sposób podróżowania szczyci się w Polsce coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród młodszych osób. City break polega na krótkich, zazwyczaj weekendowych przeprawach do popularnych, europejskich metropolii. Z pomocą tanich linii lotniczych tego typu turystyka nie wymaga większego nakładu środków, jedynie odpowiedniego planowania. Bowiem ceny kursów lotniczych są bardzo zróżnicowane, większość przewoźników zwiększa je wraz z postępem czasu. Największą popularnością szczycą się wycieczki do Berlina, Barcelony, Londynu oraz Amsterdamu. Lecz nie tylko cena przelotu jest ważna, w mieście przeznaczenia musimy także znaleźć nocleg.

Państwa znajdujące się w strefie Euro mogą być trochę zbyt drogie na możliwości Polaka, dlatego musimy oszczędzać na czym się da.

Dlatego jeśli weekend chcesz spędzić na zwiedzaniu, powinien zadowolić cię hostel. Miejsce tego typu przeważnie znajduje się blisko atrakcji turystycznych, jednak cena za noc nie powinna być wysoka. Można zarezerwować pokój wieloosobowy, wtedy nie tylko oszczędzimy dużą kwotę, ale także będziemy mieli szansę poznać podróżnych z całego globu Turystyka typu city break to idealny sposób na zobaczenie interesujących miejsc nie tracąc dni urlopowych. Jeśli chcesz podziwiać którąś z europejskich metropolii, powinieneś zacząć rezerwować na loty z dłuższym wyprzedzeniem. Natomiast niedrogi nocleg spotkasz w hostelu..


<< Poprzedni
Następny >>