birthday quotes for friend
Każdą osobę czasami dopada niewielki głód, który zmusza nas do zjedzenia przekąski. W sklepach pełno jest czekolad, batonów oraz chrupek, które wielu z nas stosuje w tego typu momentach.

Jednak nie jest to dobry wybór, gdyż przez takie nawyki żywieniowe cierpi ogólne zdrowie a także sylwetka. W takiej sytuacji należy wykorzystać bakalie, które zakupimy w każdym sklepie i przygotowane są do natychmiastowego spożycia. Przewagę suszonych owoców oraz orzechów nad artykułami bardzo przetworzonymi widać od razu.

Przede wszystkim nie posiadają one soli oraz białego cukru, które i tak są przez nas zjadane w nadmiarze. Jednak głównie bakalie są idealnym źródłem dużego szeregu witamin oraz mikro elementów. Przodują tutaj orzechy, które obfite są w proteiny i zdrowe tłuszcze, a konkretne gatunki mogą być alternatywą dla suplementów z aptek. Tak jest np. w sytuacji orzechów włoskich, już 1 orzech dziennie zapewnia nam kompletną dawkę kwasów Omega-3. Z kolei brazylijski bogaty jest w selen, składnik, w który polskie ziemie są raczej ubogie. Także migdały należy wdrożyć do swojej diety, posiadają one całkiem dużo wapnia oraz kwasu foliowego. Pamiętajmy, aby nabywając orzechy nie wybierać takich prażonych oraz solonych - zmniejsza to ich ogólną wartość. Natomiast suszone owoce są najlepsze wówczas, kiedy napada nas ochota na coś słodkiego. Wówczas najlepiej sprawdzą się morele. Natomiast suszone daktyle będą alternatywą dla cukru w momencie wypieku ciast.

Wystarczy namoczyć je w ciepłej wodzie i zblendować. Orzechy mają dość sporo kalorii, dlatego jeżeli się odchudzamy, warto nie zjadać jednej paczki na raz, może mieć ona nawet 600 kalorii. Kupując owoce suszone trzeba zwrócić uwagę na to, czy nie zawierają one siarczanów. Jeśli masz przed sobą długi dzień poza domem i jesteś pewien, że w tym czasie dopadnie cię ochota na jedzenie między posiłkami, warto zabrać do plecaka bakalie.

Możemy wziąć orzechy lub owoce suszone, albo zwyczajnie mieszankę studencką. Dzięki czemu nie tylko ochronimy się przed głodem ale też ochotą na sięgnięcie po niezdrowe produkty. Dostarczymy również własnemu organizmowi ważnych witamin..