Dieta bez glutenu nie jest dobrą dietą dla każdego. Oprócz ograniczenia zjadania pokarmów bogatych w gluten takich jak żyto, orkisz i jęczmień należy również wyeliminować te produkty, w których gluten jest ukryty.

Dietę bez glutenu stosują ludzie z alergią pokarmową na gluten oraz cierpiący na celiakię.

Wszyscy cierpiący na celiakie, dietę muszą uwzględniać do końca życia.

Alergia natomiast może ustąpić więc stosowanie diety nie będzie koniecznością.

Stosując dietę bez glutenu dozwolone są produkty zawierające mąkę kukurydzaną, ryżowa, sojową.

Wymienione te rośliny nie posiadają bowiem glutenu. Stosując dietę bez glutenu musisz skrupulatnie sorawdzać etykiety produktów. Wiele z nich w składzie posiada ukryty gluten. Przede wszystkim gluten kryje się w potrawach rybnych z puszki, kiełbasach, daniach gotowych, zupkach i sosach w formie proszu. Gluten znajduje się również w bakaliach. Jest tam, ponieważ pewne owoce przy suszeniu są sypane mąką. dokładnie należy się też przyjrzeć płatkom śniadaniowym. Będąc na diecie eliminującej gluten warto decydować się na te z znakiem przekreślonego kłosa. W takiej sytuacji stuprocentową pewnośc, że opakowanie nie zawiera glutenu. Jeżeli interesuje Cię alkohol to trunki czyste są bez glutenu.

Bardzo niewielkie ilości glutenu mogą trafić się w wódkach kolorowych, "żubrówce" oraz "żołądkowej gorzkiej". Ilość ta jednak jest niegroźna, gdy wymagana jest dieta bezglutenowa. Unikać musisz natomiast piwa. Zawiera ono słód jęczmienny a w nim ukryty jest gluten. Dieta bezglutenowa stosowana dłuższy okres może doprowadzać do niedoborów niektórych.

wartości pokarmowych, zatem dietę warto skonsultować z dietetykiem.


was würden sie steroide auf das relief
.